AleJa mogę
Pragniemy tworzyć świat, w którym każdy może znaleźć swoje miejsce. Chcemy, by osoby z niepełnosprawnościami miały szansę się w nim rozwijać, nawiązywać relacje i czuć, że są ważną częścią społeczeństwa.
Dzięki współpracy z Fundacją Kolorowe Skarpetki przekuwamy nasze dążenia w realne działania, które pomagają tworzyć bardziej otwarte środowisko – takie, w którym różnorodność jest przyjmowana z życzliwością. Wspólne projekty, w które angażujemy osoby z zespołem Downa i ich bliskich, to nie tylko okazja do zdobycia nowych doświadczeń, ale też sposób na pokazanie, że każdy z nas, bez względu na swoje możliwości, zasługuje na akceptację i wsparcie.
AleJa mogę pracować
Praca to szansa na rozwój, budowanie pewności siebie i odkrywanie własnych talentów. Dążymy do tego, by osoby z niepełnosprawnościami miały możliwość realizowania się w środowisku zawodowym i zdobycia cennego doświadczenia. Dzięki wsparciu naszych partnerów umożliwiamy beneficjentom Fundacji odbycie praktyk w naszym centrum handlowym. Dowiedz się więcej na temat tego programu!
AleJa mogę się rozwijać
Kreatywność i rozwój to fundamenty, które pomagają każdemu z nas odkrywać swój potencjał. Dajemy osobom z zespołem Downa wyjątkową możliwość udziału w warsztatach, które wspierają ich w odkrywaniu talentów, budowaniu pewności siebie i rozwoju umiejętności. To wspólne chwile w bezpiecznym środowisku, które pozwalają uczestnikom poczuć się w pełni zrozumianymi i akceptowanymi.
AleJa mogę odpocząć
Zajmując się innymi, łatwo zapomnieć o sobie. Wierzymy, że odpoczynek i rozwój opiekunów osób z niepełnosprawnościami pozwala im lepiej wspierać swoich bliskich. Dlatego organizujemy warsztaty wytchnieniowe – przestrzeń na chwilę relaksu, odkrywanie pasji, naukę nowych umiejętności i poznawanie inspirujących osób. Dzięki takim spotkaniom opiekunowie odzyskują energię, by stawiać czoła codziennym wyzwaniom.
AleJa mogę pomagać
Niepełnosprawność intelektualna nie oznacza poczucia braku sprawczości, dlatego angażujemy podopiecznych Fundacji Kolorowe Skarpetki w różne działania na terenie centrum. Pełnią oni rolę wolontariuszy, pomagają przy organizacji wydarzeń czy wspierają samotnych seniorów. Dzięki temu osoby z zespołem Downa czują się nie tylko potrzebne, ale także widziane i doceniane, a społeczeństwo ma szansę na bardziej otwarte i pełne zrozumienia spotkanie z ich potencjałem.
AleJa mogę wsłuchać się w potrzeby
W procesie integracji osób z zespołem Downa kluczowe jest budowanie świadomości społecznej i przełamywanie stereotypów. W tym zadaniu wspierają nas dziennikarze, którzy dają osobom z niepełnosprawnością intelektualną przestrzeń, by opowiedziały swoje historie. To dzięki nim, osoby z zespołem Downa mogą zabrać głos, pokazać swoją autentyczność i siłę. To ich czas, by zostać usłyszanymi – a przecież nic nie przybliża nas bardziej do otwartego świata niż dialog.